TFSQ0402C0H1C1R7WT TDK Corporation CAP THIN FILM 1.7PF 16V 01005 1.7pF ±0.05pF Thin Film Capacitor 16V 01005 (0402 Metric)
Part Nnumber
TFSQ0402C0H1C1R7WT
Description
CAP THIN FILM 1.7PF 16V 01005 1.7pF ±0.05pF Thin Film Capacitor 16V 01005 (0402 Metric)
Producer
TDK Corporation
Basic price
Categories Capacitors Thin Film Capacitors Manufacturer TDK Corporation Series TFSQ0402 Packaging Cut Tape (CT) Part Status Obsolete Capacitance 1.7pF Tolerance ±0.05pF Voltage - Rated 16V Mounting Type Surface Mount Package / Case 01005 (0402 Metric) Operating Temperature -55°C ~ 125°C Features General Purpose Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) Height - Seated (Max) 0.009" (0.23mm)
Following Parts
Random Products
(keyword TFSQ0402C0H1C1R7WT TDK Corporation CAP THIN FILM 1.7PF 16V 01005 1.7pF ±0.05pF Thin Film Capacitor 16V 01005 (0402 Metric))